"Utat mutatunk itthon a világ kávéi felé!" - MOLNÁR ATTILA KÁVÉSZAKÉRTŐ PÖRKÖLŐJÉNEK TOLMÁCSOLÁSÁBAN

ÚJ
Mistico kolumbiai specialty szemes arabica kávé 200g
Cikkszám: 
OE141E

Ország: Kolumbia

Régió: La Argentina, Huila

Alrégió: Las Terrazas

Farm: Huila déli részén élő kistermelők

Variáns: 3 különböző Bourbon-fajta, Tabi

Feldolgozás: Mosott (washed)

Tengerszint feletti magasság: 1600-1800

Tulajdonos: Juliana Guevara & Yan Franco Huelgos & Danilo Munoz

Véleményünk szerint: Narancs, Málna, Barack, Cseresznye

 

Raktáron
Kiszerelés:
Pörkölési profil:
Ország:
5 600 Ft
Egységár: 28 000 Ft/kg
Kedvezményeket keres?
Részletek

A kávéról:

A Mistico Bourbon egy különleges hely, egy különleges illat és egy különleges íz ezért megérdemel egy igazán különleges nevet; éppen ezért a Huila tartománybeli Palestina településen található Aguazul-törésvonal szépsége adta a nevét a térségből származó kávénak. Virágok, cukornád és áfonya által körülvett környezetben termesztett kávé közepes gyümölcsös utóízzel ajándékoz meg minket, amelyet a magas pontszámú kávék „krémjének” tartanak. A Mistico-t egy 14 termelőből álló csoport termeszti és szüreteli, akiknek köszönhetően élvezhetjük ezt a csodálatos rózsaszínű Bourbon fajtát.

Betakarítás, betakarítás utáni időszak:

10–15 napig tartó mosás és szárítás parabolikus ágyban dolgozzák fel.

A Termelőről:
Juliana Guevara gyakorlatilag születése óta vezeti „Las Terrazas” nevű ültetvényét La Argentina közelében. Egy tipikus kolumbiai kávétermesztő családba született. Családjával együtt mindkét lábbal szilárdan a kávéiparban gyökerezik. A környék misztikus hangulatú, ezért nem meglepő, hogy egy nagyon különleges kávéhoz egy nagyon különleges nevet találtak. El Mistico!!! Ezt a kávét Huila déli részén működő különböző kisgazdák termesztik. Különlegességét három különböző Bourbon-fajta és a Bourbonhoz rokon Tabi keveréke adja.

A Las Terrazas és El Oasis fincákon Juliana Guevara és Yan Franco Huelgos gondosan ápolják ezt a Bourbon-keveréket. A héj eltávolítása után a kávébabok 48 órára tartályokba kerülnek erjedni. A nyálka lemosása után a babok teraszokra kerülnek, ahol körülbelül 15 napig száradnak. Eredmény: Rendkívül összetett savvilág és kiváló egyensúly – narancs, málna, őszibarack és cseresznye aromák!!!

Franco Huelgos egy fiatal kávétermesztő, aki elkötelezett a generációk közötti kapcsolat ápolása iránt, és apjával együtt vezeti a gazdaságot. Ott alkalmazza apja összes gyakorlatát és tudását, valamint mindazt az új ismeretet, amit a Terra Coffee-nál tanult. Tudja, hogy ezeknek a hagyományoknak az innovációval való ötvözése a kávéja sikerének titka.

Adatok
Pörkölési profil:
Eszpresszó
Tömeg:
200 g/db
Csomagajánlatok
Hasonló termékek
Mistico kolumbiai specialty szemes arabica kávé 200g
Mistico kolumbiai specialty szemes arabica kávé 200g
5 600 Ft