A kávéról
Kínában úgy tartják, hogy KongQue, azaz páva szerencsét hoz azoknak a családoknak, akiknek a földjén fészkel. Ez a tétel Yunnan régióból érkezett, ami egy viszonylag új terület a specialty kávék termesztésére, hihetetlen lehetőségekkel. A legtöbb ember – még a kávészakértők is – nem találkozott még yunnani kávéval, így örömünkre szolgál, hogy valami egészen újat mutathatunk be vásárlóinknak. A Yunnanban lévő kávé nagy része Pu’eren keresztül halad, ahol a legtöbb szárazmalom található.
Szüret és feldolgozás
Yunnan magasabban fekvő falvaiból származó, kis- és közepes méretű farmokról szállítanak a Pu’er mosóállomásra. A farmerek kézzel szüretelik az érett cseresznyéket. A farmerek a szüret után Pu’er állomásra szállítják cseresznyéket, ahol megkezdődik a feldolgozásuk. Első lépésként ún. lebegtetéssel ellenőrzik a gyümölcsök minőségét, eltávolítják az összes sérült, alul érett és túlérett cseresznyét. Válogatás után a cseresznyét pépesítik és hőmérséklettől függően 10–12 órán át fermentálják. Az erjedés ideje alatt rendszeresen ellenőrzik a babokat, hogy az erjedés tökéletes időben megálljon. Az erjedés befejezése után a kávét mosócsatornán vezetik át. A babot ezután a szárítóasztalokhoz szállítják, ahol 2-3 hétig lassan, folyamatosan átmozgatva száradnak.
Kávé Kínában
A Kínában előállított kávé nagy része a nyugat-kínai Yunnan tartományból származik. A kulcsszereplők a helyi kis- és közepes méretű farmerek, akiket a Pu’er Dry Mill tapasztalt csapata támogat. A szakértők elkötelezettek amellett, hogy a farmerek a magas minőségű kávét termesszenek, cserébe fer trade szellemét szem előtt tartva, a farmerek érdekeit képviselik a piacon.